Dalības saules pulksteņi dārzā vai parkā

Dalības saules pulkstenis lieliski iederas parkā vai lielāka izmēra dārzā. Tas var būt daļa no gājēju celiņa, to var veidot kā atsevišķu apstādījumu objektu, apvienot ar strūklakām un nelielu baseinu, vai arī iekļaut bērnu rotaļu laukuma kompozīcijā.

Saulespulkstenis.lv kopā ar precīzi izrēķinātu saules pulksteņa ģeometrijas projektējumu piedāvā arī dažādas idejas tā vizuālajam izskatam, tehniskajam risinājumam un funkcionālajām iespējām.

Gājēju celiņa krustpunkts

Teritorijas ziņā ekonomisks un viegli pieejams dalības saules pulksteņa risinājums ir tā iestrādāšana ietvē vai laukumā ar cieto segumu. Atraktīvi veidots, tas būs labi saskatāms, un uzrunās garāmgājējus pamēģināt piedalīties pulksteņa laika noteikšanā.

Neliels laukums blakus celiņam

Viens no parka apskates objektiem var būt dalības saules pulkstenis blakus pastaigu celiņam. Šāda laukuma segums var tikt veidots ar dekoratīvi veidotu bruģētu pamatni vai uzbērtām šķembām. Stundu ciparu vietas – dažādu formu un krāsu dekoratīvi paaugstinājumi, piemēram, puķu dobes. Ciparnīcu var veidot zemes līmenī tieši zālājā – tādējādi nav šķēršļu tai iet pāri un pļaut zāli.

Pulkstenis kā atpūtas soliņš

Vēloties apvienot saules pulksteņa informatīvo pusi ar tā iespējamo papildu funkciju, ciparnīcas apmali var veidot kā interesantu ovāla loka soliņu. Tas var tikt novietots tikpat labi zālājā vai pastaigu zonas laukumā.

Saules pulkstenis ar bradājamu baseinu

Karstās vasaras dienās apmeklētāju iecienīts varētu būt dalības saules pulkstenis, kas veic arī bradājama baseina funkciju. Centrālā platforma ir paaugstināta virs ūdens. Stundu vietas var būt iezīmētas arī ar nelielām strūklakām. Saules pulkstenis saglabā funkcionalitāti visu cauru gadu – arī tad, ja baseinā nav ūdens.